tawkSosyal paylaşımYandex: pinterest:Yandex webmaster:
  • Whatsapp / Viber +905414416004

Alanya Nar ekşisi

 

Alanya'dan alınacak hediyelik? Nar ekşisi gerçek, değerli bir nar sosu!


 Şimdi Alanya kış ortası kadar sürecek olan nar mevsimi başlar. Ünlü nar sosu güzel yakut kırmızı bir şurup, (tuz, nar ekşisi hiç şeker Türkler koyma) taze doğal nar suyu aşağı haşlanmış. Sosu nar bir ipucu ile bir viskoz tutarlılık ve tart, parlak bir tadı vardır, iyi et, balık, sebze ile gidiyor. Alanya (aslında nar gibi kırsal kadınlar (fotoğraf) yangın, bin yıllık Yolu üzerinde büyük Kazanlarda nar sosu hazırlamak yetiştirilen Türkiye'nin diğer bölgelerinde).

Ne satın almak için nerede sosu ve? 

Alanya satılık nar sosu hemen hemen her yerde: süpermarketlerde, gıda haftalık pazar yeri. Nar sosu seçerken, etiket dikkat, nar ekşisi ve nar ekşili sos yazıyor: Ara. (Özellikle, fruktoz-glikoz şurubu) kurnaz maddeler ilavesi ile ilk doğal sos ve ikinci bir sos. Oh ve (resimde) çok dikkat fiyat: iyi rustik sos litre başına en az 30-40 lira değil.
Nar ekşisi ince ve uzun bir süre, Bal ve pekmez gibi. bir buzdolabı olmadan depolanır.

Eğer hevesli bir aşçı iseniz, Kalan boş zamana sahip olmak, nar sosu kendiniz hazırlamak için deneyebilirsiniz. Burada güzel ilginç tarifi:

http://life-in-turkey.livejournal.com/251027.html
 

#ТипичнаяАланья#гранат#Турция#nar#Нетуристическаятурция #Turkey#турецкийбазар #narekşesi #alanya #сделановаланье #аланья