tawkSosyal paylaşımYandex: pinterest:Yandex webmaster:
  • Whatsapp / Viber +905414416004

Bilim insanları türbülansın artacağına inanıyorlar. Hava yolcuları için neyi bilmelisiniz?

British University of Reading araştırmacıları, iklim değişikliğinden dolayı uçuşlar sırasında türbülansı artacağından bahsetti. Paul Williams, araştırmayı yürüten ekibin başında şunları söyledi: "Hava türbülansı dünyanın her yerinde, herhangi bir yükseklikte, herhangi bir saatte büyüyor ve iklim değişmeye devam edince sorun daha da kötüye gidecek". Williams'ın talebi üzerine, yolcuların sandalyelere sarılıp harcayacakları daha fazla zaman için hazırlıklı olmaları gerekiyor. Bu, yüksek rakımlardaki rüzgarın değişkenliğinden kaynaklanmaktadır.

Umarım uçakta ve yolcuların geçişte korunması da gelişecek ve uçuşlar aynı kalacaktır. Ve yine - türbülans yolunda yakalandıysanız yapmanız gerekenler üzerine ipuçlarım:

1. Tüm gevşek nesneleri bir kenara koyun veya saklayın. Tepsi tablasını çevirmeniz gerekiyorsa, bagaj bölümüne koyun ve masayı kapatın. Özellikle uçağın ani bir şekilde dönmesi halinde düşebilecek sıcak sıvıları ve nesneleri kaldırmaya özen gösterin.

2. Türbülans esnasında kabinin içinden geçmeyin, emniyet kemerlerinizi bağlayın ve bırakın. Düğmeye basarak onu aramak için ev sahibini dinleyin. Türbülans bir tuvalet dururunda yakalandıysa, kolu içeride tutun, ancak kabinin etrafında yürürken sallanma başlasaydı - en yakın sandalyeye oturun veya sıkıca tutun.

3. paniğe mi başladınız? Gözlerini kapayarak yavaş nefes almaya başlayın. Dinlendirici müzik dinleyin ve türbülananın çökmediğini unutmayın - sadece beklemek zorunda kalan rahatsız edici bir durum.

Ve uçuşlarınız için iyi şanslar!

#турбулетность #новоституризма  #alanya #турция#новоститурции