tawkSosyal paylaşımYandex: pinterest:Yandex webmaster:
  • Whatsapp / Viber +905414416004

Alanya'da ne denemelisiniz? Güzel bir sonbahar tatlı - Aşure

 

 

Alanya gibi gerçekten de, bütün Türkiye'de birinci hostes her Ashur'la hazırlar ve bunları komşular, arkadaşlar ve akrabalar davranır bir zaman geliyor. Bulaşık Aşure Günü Müslüman tatili onuruna adını aldı: o yılın ilk ayının 10. gününde düşer ve bu yıl 1 Ekim'de düşer. esansiyel bir ürün yelpazesi ile - Bu depolar zaten Aşure adanmış Alanya bütün raflar göründüğü anlamına gelir.

Ashur (Aşure, son hecede vurgu) - refah ve bolluk simgeleyen en eski ve ilginç geleneksel Türk yemekleri, biri. Ashur "Türk puding" veya "puding Nuh'u" çağrısında bulundu. Efsaneye göre, Ashura Günü'nde Noah Ağrı Dağı'na bağlandı. Onun arkadaşları, kurtarma kutlamak plaser ürün artıklarından yemek hazırlamak istedik - yani bir tatlı Aşure vardı.

baklagiller, buğday, pirinç, arpa, kurutulmuş meyve, tarçın, nar, fındık, narenciye ve besleyici diğer oluşur: Başlangıçta Ashur tatlı hala çok kullanışlı iken kırk maddeler, modern ev kadını genellikle mütevazı 15'e durdurmak dahil , kavrulmuş susam tohumu, fıstık, çam fıstığı, nar, narenciye lezzet ile dekore. Türk doktorlar genellikle birini yeme sunan bir gün Aşure tavsiye ve bu yemeğin bir insan proteini, glikoz ve demir için en uygun dozu içerdiğini kabul edersiniz.

Tek tarifi - zamanla her aile geleneği baharat ile birlikte en çok 41 ve 15'ten az malzemeyi, olmamalı da "doğru" tarifi, görünür. yemekler için kesin oranlar kadar önemli değildir: Biri diğerleri, biraz kuru üzüm ekleyin, su, bazı süt pişiriyor - daha kuru meyve. Aşura'yı Türkiye'de süpermarketlerde hazırlamak için, buğdayın özel buğday aşurelik sattıklarını zaten temizledik. Onlar "" "şok" içinde BIME satılmaktadır Aşur için hazır ayarlar ve şehrin diğer süpermarketler (Pişirme için ürünlerle bölümlerde bakınız) da vardır.

Alanya'da aşure denediniz mi?

Alanya aşure